Nejkrásnější české knihy roku 2009

● 08/10/2010–09/01/2011
Místodržitelský palác
Hana Karkanová
Archiv výstav

Tradiční repríza výsledků soutěže českých nakladatelů, kterou organizují Památník národního písemnictví spolu s Ministerstvem kultury ČR.

V porotě zasedly hvězdy českého grafického designu jako Clara Istrelová, Maxim Velčovský nebo fotograf Václav Jirásek. Největší konkurence byla tradičně v oblasti krásné a dětské literatury, katalogů a knih o umění, těch se probojovalo nejvíce do užšího výběru. Své ceny za jednotlivé stránky knihy rozdala i profesní sdružení a Svaz polygrafických podnikatelů ocenil vynikající práci tiskáren. Soutěž s dlouhou tradicí se snaží o výběr nejkvalitnější části knižní produkce.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Cena Jindřicha Chalupeckého 2024

● OD 8/11/2024
Pražákův palác
Připravované výstavy, Výstavy
Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2024 se po třech letech vrací do Moravské galerie v Brně. Poprvé se zde představí pouze tři laureátky a laureáti…

Letní Artcamp: Survivor Brtnice

● 28/7/2024–2/8/2024
Muzeum Josefa Hoffmanna
Děti a rodiny, Program
Jedinečná výzva o přežití je zde! Na skupinu trosečníků z Brna čeká brtnický ráj, který se ale záhy může stát i bojem v divočině….

Necelých 50 tisíc návštěvníků se v sobotu zúčastnilo Brněnské muzejní noci

25/5/2022
Tisková zpráva
Tisková zpráva ke stažení zde. Fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v souvislosti…