Nejkrásnější české knihy roku 2009

● 08/10/2010–09/01/2011
Místodržitelský palác
Hana Karkanová
Archiv výstav

Tradiční repríza výsledků soutěže českých nakladatelů, kterou organizují Památník národního písemnictví spolu s Ministerstvem kultury ČR.

V porotě zasedly hvězdy českého grafického designu jako Clara Istrelová, Maxim Velčovský nebo fotograf Václav Jirásek. Největší konkurence byla tradičně v oblasti krásné a dětské literatury, katalogů a knih o umění, těch se probojovalo nejvíce do užšího výběru. Své ceny za jednotlivé stránky knihy rozdala i profesní sdružení a Svaz polygrafických podnikatelů ocenil vynikající práci tiskáren. Soutěž s dlouhou tradicí se snaží o výběr nejkvalitnější části knižní produkce.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

DESIGNLAB speciál: Vánoční placky

● 13/12/2023, 17–20 H
Uměleckoprůmyslové muzeum
Děti a rodiny, Dospělí, Program
Přijďte si vyrobit do Designlabu připínací kovové placky jako vánoční dárečky pro vaše kamarády a blízké. Materiál na placky bude za symbolickou zvýhodněnou částku….

DESIGNLAB: OTEVŘENÉ DÍLNY

● 17/1/2024, 17–20 H
Uměleckoprůmyslové muzeum
Děti a rodiny, Dospělí, Program
Přijďte tvořit do Designlabu v rámci otevřených dílen. Co v DESIGNLABU najdete? 3D tiskárny, vyřezávací plotr, termolis, šicí stroje, programovatelné vyšívací stroje, plackovače a fotokoutek. Každý může…

BAREVNÉ DOPOLEDNE: NA ZAČÁTKU BYLA HLÍNA

● 25/1/2024, 10−11.30 H
Uměleckoprůmyslové muzeum
Děti a rodiny, Program
To by jeden nevěřil, co dokáže člověk vytvořit z hroudy hlíny. Přesvědčíme se o tom na výstavě Made by Fire. Designéři se už práci…