Edukační programy v Muzeu Josefa Hoffmanna v Brtnici

ProgramŠkoly

ZRCADLENÍ
Program od 2. – 9. třídy ZŠ
Když se podíváme do zrcadla, vidíme svou přesnou podobu, jen poněkud obráceně. Dokážeme i my ve své tvorbě vytvořit něco, co bude symetrickou kopií předlohy? Občas to není snadné, mnohdy vzniknout výtvory spíše humorné… Vycházet budeme z návrhů Josefa Hoffmanna. Program je přizpůsoben věku dětí.


ČERNOBÍLÝ SVĚT
Program pro 1. i 2. stupeň ZŠ
Černou a bílou barvu Josef Hoffmann rád ve své tvorbě používal a kombinoval. Miloval geometrické tvary, čtverce obzvláště, ale nebránil se ani ornamentům. Společně půjdeme v Hoffmannových stopách, dozvíme se mnohé o jeho inspiracích v rodné Brtnici a necháme se vést vlastní fantazií při kresbě na černý papír.


SÍLA GEOMETRIE
Program pro MŠ a 1. třídu ZŠ
Josef Hoffmann rád ve své tvorbě používal geometrické tvary, především čtverce. Díky nim si vysloužil i vtipnou přezdívku. Tyto tvary se vyskytují na jeho stavbách, nábytku, nádobí, ale i návrzích textilií. Také naše tvorba bude vycházet z geometrických tvarů. Pomocí jednoduché výtvarné techniky zhotovíme vlastní vzor látky.


ČTVEREČKOVÉ INSPIRACE
Program pro 4. – 9. třídu ZŠ
Hoffmannova záliba v geometrických tvarech, především ve čtvercích, je poměrně známou skutečností. Čtverce uplatnil jak v architektuře, tak v designu a čtverečkovaný papír používal při svých návrzích. Také nám se čtverečkovaný papír stane základem pro náš výtvor. Zhotovíme vlastní design látky, který bude vycházet z Hoffmannových inspirací. Vložíme do nich však vlastní fantazii a pečlivost.


JÁ, ARCHITEKT
Program pro 2. stupeň ZŠ a SŠ
Hoffmann byl už ve své době vyhlášeným architektem a designérem. Navrhl řadu krásných vil, působivých interiérů i moderních či řadových bytových domů. Při prohlídce muzea se zaměříme především na Hoffmannovu architektonickou práci a dozvíme se o ní víc. Také my se pak staneme architekty.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Programy pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním

Nezařazené
Ve všech budovách Moravské galerie nabízíme programy na míru specifickým potřebám návštěvníků. Pravidelně připravujeme dílny pro skupiny se sníženou pohyblivostí a zdravotními obtížemi (domovy…

Edukační programy pro 1. stupeň ZŠ

Školy
Za dobrodružstvím do galerie! Pestrá nabídka zážitkových programů s důrazem na mezipředmětové vazby a rozvoj tvořivosti. JAK SE OBJEDNAT?Napište na edukace@moravska-galerie.cz nebo volejte na 532 169 177 KOLIK TO…

Edukační programy pro mateřské školy

Školy
Vydejte se s námi na první výpravu do galerie! Nabídka programů pro mateřské školy hravou formou seznamuje s uměním a designem. JAK SE OBJEDNAT? Napište na…