UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM

Husova 14, 662 26 Brno
GPS souřadnice: 49°11‘40.1“N 16°36‘17.0“E
OTEVÍRACÍ DOBA:
pondělí–úterý zavřeno
středa–neděle 10.00–18.00
čtvrtek 10.00–19.00
POKLADNA:
+420 778 449 787
pokl_upm@moravska-galerie.cz
Objednávky komentovaných prohlídek, skupinových návštěv a workshopů:
Rezervace nutná, kontakt: edukace@moravska-galerie.cz nebo +420 532 169 177. Skupiny si mohou objednat český i cizojazyčný výklad.
O OBJEKTU:
Monumentální historizující budova na brněnské okružní třídě z roku 1882. Po 2. světové válce adaptována podle projektu Bohuslava Fuchse, poslední rekonstrukce dokončena roku 2021.
Budova Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie získala s rekonstrukcí nový koncept ART DESIGN FASHION. Předesílá jím, že muzeum se věnuje nejen samotnému designu, ale také módě a vztahu designu a umění. Návštěvníky čeká stálá expozice, výstavy i nové zázemí, které exkluzivně pro Moravskou galerii připravili přední čeští designéři.
VSTUPNÉ:
Do stálých expozic je vstupné dobrovolné. Ceny vstupenek na jednotlivé výstavy viz sekce Výstavy
DOSTUPNOST:
Možnost placeného parkování před hotelem, který se nachází vedle budovy muzea. Jako bezbariérový vstup slouží služební vchod z boku budovy  od Magistrátu. Nachází se zde zvonek. Všechna patra budovy jsou dostupná výtahem. Bezbariérové WC se nachází v přízemí.
STÁLÁ EXPOZICE:
ART DESIGN FASHION
Budova Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie získala nový koncept: ART DESIGN FASHION. Předesílá jím, že muzeum se věnuje nejen samotnému designu, ale také módě a vztahu designu a umění. Návštěvníky čeká stálá expozice, výstavy i nové zázemí, které exkluzivně pro Moravskou galerii připravili přední čeští designéři. Změněná podoba Uměleckoprůmyslového muzea v Brně představuje pomyslnou výkladní skříní českých designérů a jejich produktů. Tento mnohovrstevnatý koncept nemá co do rozsahu a kvality v České republice obdoby.
DESIGNLAB
Vzdělávací prostor pro workshopy, besedy a další aktivity je vybaven technologiemi jako jsou 3D tiskárny, řezací plotr, termolis, programovatelný vyšívací stroj, šicí stroje nebo animační a fotografické studio. Přijít tvořit do DESIGNLABU můžete každou středu od 17.00 do 20.00.  Pro více informací pište na email edukace@moravska-galerie.cz.  
DESIGNSHOP:
Designshop Moravské galerie koncentruje aktuální práce českých designérských ikon. Nabízí prestižními cenami ověnčené, exkluzivní a limitované kolekce. Nabídku doplňují publikace nejen z produkce Moravské galerie.
MRAK
Interaktivní objekt „Mrak“ je dílem architekta Marka Štěpána, který pro něj hledal inspiraci v dílech surrealistů či v mracích Josefa Šímy. Kromě světla a měnících se barev může „Mrak“ vydávat také zvuky či reagovat na podněty zvenčí. Byl navržen jako pneumatický polštář a multimediální nástroj, který promění terasu Uměleckoprůmyslového muzea v ikonické místo setkávání a společenských akcí.
CAFÉ ROBOT
Nabízí nevšední zážitek spojený s přípravou kávy robotickým baristou, nabídka káv je rozšířena o tzv. selfieccino. Prostor Café Robot má skvělou akustiku díky sklu, které je z vysoce ekologického designového materiálu z českého křišťálu.  Otevírací doba je totožná s muzeem. 
TYJÁTR COFFEE & WINE
Příjemné posezení na terase pod Mrakem, široká nabídka naturálních vín, káva a nealkoholické nápoje, pivo Obora.
Otevírací doba:
ÚT–ČT 10.00 –21.00
PÁ–SO 10.00–23.00
NE 10.00–21.00

PŘEHLED VÝSTAV, EXPOZIC A AKTUÁLNÍCH AKCÍ