ZÁKLADNÍ INFORMACE O GALERII

(EASY TO READ)

 

Moravská galerie v Brně je muzeum umění a designu. Ve svých sbírkách má přes 200 tisíc uměleckých děl. Sbírky prezentuje formou stálých i krátkodobých výstav. Svou šíří sbírek je druhou největší institucí svého druhu v České republice. Věnuje se výtvarnému umění a designu od středověku po současnost.

MORAVSKÁ GALERIE SÍDLÍ V ŠESTI BUDOVÁCH:

 

PRAŽÁKŮV PALÁC (Husova 18, Brno)
V této budově najdete umění 20. století. Stálá výstava nese název ART IS HERE a je rozdělená na dvě části. Na MODERNÍ UMĚNÍ první poloviny 20. století a NOVÉ UMĚNÍ druhé poloviny 20. století.
V Pražákově paláci můžete navštívit také krátkodobé výstavy, galerijní obchod, dětskou Hernu, knihovnu a Artotéku. Artotéka je půjčovna uměleckých děl. Vstup do budovy je bezbariérový.

 

MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC (Moravské náměstí 1a, Brno)
V této budově najdete umění 19. století. Stálá výstava nese název BRNO PŘEDMĚSTÍ VÍDNĚ a obsahuje také grafický kabinet a interaktivní hru (nejen pro děti) s názvem Dobrodružství sběratele umění. V budově můžete navštívit také krátkodobé výstavy, galerijní knihkupectví a kavárnu MORGAL. Vstup do výstav v prvním patře bohužel není bezbariérový.

 

UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM (Husova 14, Brno)
V budově Uměleckoprůmyslového muzea najdete sbírky designu a módy. Stálá výstava nese název ART DESIGN FASHION.V budově lze navštívit také krátkodobé výstavy, galerijní obchod, prostor pro tvorbu a vzdělávání DESIGNLAB nebo kavárnu CAFÉ ROBOT. Vstup do budovy je bezbariérový.

 

JURKOVIČOVA VILA (Jana Nečase 2, Brno-Žabovřesky)
Vila je významnou architektonickou památkou a zároveň největším sbírkovým předmětem galerie. Uvnitř se nachází stálá výstava o Dušanu Jurkovičovi a krátkodobé výstavy. Vstup do budovy je bezbariérový.

 

DEPOZITÁŘ (Terezy Novákové 64a, Brno-Řečkovice)
V této budově jsou uloženy sbírkové předměty Moravské galerie. Najdete zde i archiv pro badatele. Archiv je přístupný po předchozí domluvě na emailové adrese archiv@moravska-galerie.cz.

 

MUZEUM JOSEFA HOFFMANNA (náměstí Svobody 263, Brtnice u Jihlavy)
Muzeum je rodný dům designéra a architekta Josefa Hoffmanna. Stálá expozice představuje jeho tvorbu. Krátkodobé výstavy prezentují okruh jeho současníků a žáků. Vstup do výstavy bohužel není bezbariérový.

 

GALERIE ONLINE
Všechny předměty ze sbírek Moravské galerie si můžete prohlédnout i online zde.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM
Galerie nabízí bohatý program pro všechny věkové kategorie. Můžete přijít na přednášky, komentované prohlídky, výtvarné dílny, koncerty a další. Aktuální program najdete zde. Galerie nabízí též programy pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním.

                 Více informací najdete zde.

                 Komentované prohlídky a workshopy si můžete objednat na emailové adrese                                              edukace@moravska-galerie.cz nebo na telefonu +420 532 169 177.

 

VSTUPNÉ
Do stálých expozic je vstupné dobrovolné. Ceny vstupenek na krátkodobé výstavy najdete zde.

 

OTEVÍRACÍ DOBA 

pondělí – zavřeno
úterý – zavřeno
                 středa 10.00 – 18.00
                 čtvrtek 10.00 – 19.00
                 pátek 10.00 – 18.00
                 sobota 10.00 – 18.00
                 neděle 10.00 – 18.00

Otevírací doba v budově Jurkovičovy vily zde.

Otevírací doba v Muzeu Josefa Hoffmanna zde.

 

KONTAKT

Napište nám: info@moravska-galerie.cz
Zavolejte nám: +420 532 169 111
                 www.moravska-galerie.cz

 

INFORMACE O GALERII V ČESKÉM ZNAKOVÉM JAZYCE