Krásná linie: Německá a švýcarská kresba 16. století

● 15/10/2010–16/01/2011
Místodržitelský palác
Zdeněk Kazlepka
Archiv výstav

Výstava představí několik renesančních mistrovských kreseb německé školy. Vystavená díla spojuje především umělecký vliv, který měl slavný Albrecht Dürer na jejich tvůrce. Kresby pocházející převážně ze sbírky Arnolda Skutezkého se stanou zároveň další připomínkou tohoto významného brněnského sběratele, bez nějž by kolekce staré evropské kresby v Moravské galerii v Brně neměla zdaleka takový význam, jaký nyní má.

Návštěvníci na výstavě mohou nejen nahlédnout do renesanční malířské dílny, ale zároveň se seznámit se třemi nejstaršími přírůstky sbírky kresby a grafiky Moravské galerie, kterými jsou tři kresby z dílny Hanse Baldunga Griena zakoupené již roku 1863.

Sedmnáct vystavených mistrovských kreseb německé a švýcarské školy spojuje především umělecký vliv, který měl slavný Albrecht Dϋrer na jejich tvůrce.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Nejkrásnější české knihy roku 2022

● 07/12/2023–29/03/2024
Knihovna Moravské galerie v Brně, Pražákův palác
Umění, Výstavy
Tradiční přehlídka nominovaných a oceněných českých knih letošního 58. ročníku soutěže o nejkrásnější českou knihu za rok 2021 pořádanou Ministerstvem kultury ČR a Památníkem…

Josef Bolf v Jurkovičově vile / Minoritní zpráva

Tisková zpráva
Tisková zpráva ke stažení: Fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v…