ART IS HERE: Moderní umění

Pražákův palác
Kurátoři: Ondřej Chrobák, Petr Ingerle, Jana Písaříková
Stálé expozice

Ve druhém patře Pražákova paláce se nachází stálá expozice Moderního umění zaměřená na prezentaci tvůrců české moderny a meziválečné avantgardy (Bohumil Kubišta, Antonín Procházka, Jan Zrzavý, Václav Špála, Josef Čapek, Josef Šíma, Jindřich Štyrský, Toyen atd.).  Její nová koncepce doznala oproti dřívější podobě několik změn a rozšíření.

Pokračováním této expozice je částečně zpřístupněný depozit soch v suterénu Pražákova paláce, který umožňuje divákům nahlédnout do zákulsí galerijního provozu. K dalším novinkám patří vyhrazení jedné místnosti pro dílčí výstavy „prací na papíře“ a jiné krátkodobé projekty, které budou pravidelně oživovat stálou expozici.

Expozice je výstupem institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace (DKRVO), poskytnuté Ministerstvem kultury ČR.

Expozice Moderního umění byla finančně podpořena Jet Investment Management, a.s.

Aktuální intervence v expozici:

Markéta Othová

Josef Šíma

Alfons Mucha

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Rodinné odpoledne: Než zazvoní Mikuláš

●1/12/2022
Muzeum Josefa Hoffmanna
Děti a rodiny
První adventní neděle je za námi a brzy u našich dveří zazvoní Mikuláš. Pojďme se společně naladit na čas zklidnění, radosti, očekávání a obdarování….

Otevřený workshop: PF 2023

1/12/2022
Pražákův palác
Děti a rodiny
Workshop výroby novoročních přání pro rok 2023 pro všechny děti i dospělé, inspirovaný “péefkami”, které zasílali v průběhu let Jiřímu Valochovi tehdejší umělci, nebo které Jiří Valoch pro své přátele sám vyráběl. Dílna je součástí vernisáže nové intervence v expozici ART IS HERE.  Vstup – zdarma…

Barevné dopoledne: Lebky, kosti, kostičky

● 12/1/2023
Jurkovičova vila
Děti a rodiny
Za dávných dob žili lidé v pokoře před přírodou a její velikostí a silou. Uctívali ji jako živou bytost a věřili v její tajemnou…