Edukační programy pro mateřské školy

Školy

Vydejte se s námi na první výpravu do galerie! Nabídka programů pro mateřské školy hravou formou seznamuje s uměním a designem.

JAK SE OBJEDNAT?

Napište na edukace@moravska-galerie.cz nebo volejte na 532 169 177


KOLIK TO BUDE STÁT?

60 Kč – program na 60 – 90 minut

 (pedagogický doprovod zdarma)

EDUKAČNÍ PROGRAMY K AKTUÁLNÍM VÝSTAVÁM:

PAVEL BÜCHLER – ZNÁMKY ŽIVOTA

Příběh materiálů

Ponořte se s námi do tajemného světa uměleckých materiálů! Ukážeme si, že umělec nemusí vždy pracovat pouze tužkou a štětcem, ale může si vybrat i celkem běžné věci, které jsou všude kolem nás. Na závěr si společně vytvoříme textilní koláž ze starého oblečení a objevíme, jak může každý kousek vyprávět svůj vlastní příběh.

MADE BY FIRE

Kamarád oheň
Vydejte se s námi prozkoumat taje tří vznešených materiálů – skla, porcelánu a keramiky. Víte, kdo je jejich nejlepší kamarád? Oheň! Bez něj by to nešlo. Jak se vlastně z písku stane sklenička, jak je možné, že spojením několika materiálů vznikne porcelánový hrnek a jak to, že dokud tu bude země, bude tu i keramika? A jaké dílo může vzniknout, když všechny tyto materiály propojíme? To vše přijďte zjistit a vyzkoušet na výstavu Made by Fire.

Zážitkový program pro nejmenší školáky

EDUKAČNÍ PROGRAMY KE STÁLÝM EXPOZICÍM:

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Letní Artcamp: Ze zahrady paní Jurkovičové — VYPRODÁNO

● 15/7/2024–19/7/2024
Jurkovičova vila
Děti a rodiny, Letní Artcampy, Program
Týdenní artcamp v malebném prostředí Jurkovičovy vily nabídne specifické propojení umění a přírody. Čekají nás výpravy do lesa, hry v zahradě a pohádková vyprávění….

Brněnská muzejní noc 2024

●18/5/2024, 18-24 H
Děti a rodiny, Dospělí, Program
V letošní roce nás čeká jubilejní 20. ročník Brněnské muzejní noci! Událost se uskuteční 18. 5. od 18:00. Program i grafický vizuál bude brzy…

Muzeum Josefa Hoffmanna – Zážitek ve virtuální realitě

14/4/2023
Tisková zpráva
Tiskové zprávy i fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v souvislosti s…