Edukační programy pro střední školy

Školy

Přijďte odhalit souvislosti významných historických událostí v kontextu umění a designu. Tvůrčí i diskuzně zaměřené programy se komplexně podílí na rozvoji klíčových kompetencí.

JAK SE OBJEDNAT?

Napište na edukace@moravska-galerie.cz nebo volejte na 532 169 177


KOLIK TO BUDE STÁT?

60 Kč – program na 60 – 90 minut

(pedagogický doprovod zdarma)

EDUKAČNÍ PROGRAMY K AKTUÁLNÍM VÝSTAVÁM:


PAVEL BÜCHLER – ZNÁMKY ŽIVOTA
Recykluj jako umělec

Co to znamená umělecky recyklovat? V rámci aktuální výstavy Pavla Büchlera – Známky života prozkoumáme, jak současní umělci proměňují každodenní předměty v originální díla s novým významem. Na závěr si společně vyzkoušíme, jak může taková „záchrana“ zapomenutých a opomíjených věcí probíhat a vytvoříme vlastní readymade dílo.

MADE BY FIRE
Design pro všechny

Pojďte se seznámit se současnou českou designérskou tvorbou sklářského a keramického průmyslu na výstavu Made by Fire. Na komentované diskuzní prohlídce budeme společně hledat odpovědi například na otázky, kdy má ještě smysl zachraňovat řemeslo, jaký prostor mají ženy – autorky v tomto fyzicky náročném oboru nebo jak je to s autorstvím, když myšlenku do reality předvádí řemeslníci. Na závěr se zkusíme zamyslet nad výrobou nádobí a předmětů s ohledem na potřeby lidí s různými typy handicapů.

Recyklovaný orchestr

Víte, že téměř všechno, co si koupíte po Vás zanechá ekologickou stopu? Co vlastně všechno doopravdy potřebujeme? Jak zní recyklovaná hudba? A co všechno lze vyrobit „fér“? To se dozvíte na novém ekologickém programu Filharmonie Brno, Moravské galerie v Brně a Masarykovy univerzity.

Vhodné pro předměty: Výtvarná výchova, Dějepis, Občanská nauka

EDUKAČNÍ PROGRAMY KE STÁLÝM EXPOZICÍM:


STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA SOUTĚŽE MÁŠ UMĚLECKÉ STŘEVO?

Máš umělecké střevo? (MUS) je mezinárodní vzdělávací platforma zaměřená na současné výtvarné umění a způsoby jeho výuky na základních a středních školách.

Součástí platformy je každoroční přehlídka studentských projektů, které vychází z témat současného výtvarného umění a společnosti. Projekt je určen studentkám a studentům středních škol. Zve je k aktivnímu zkoumání uměleckých přístupů a jejich významu v každodenním životě. Soutěžní přehlídku organizují partnerské instituce projektu jako je Národní Galerie Praha, Centrum současného umění DOX, Moravská galerie v Brně a Slovenská národná galéria.  
Více informací o aktuálním ročníku soutěže a projektu MUS najdete zde. 

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Jakub Berdych Karpelis: Samosebou

26/5/2023
Tisková zpráva
Tisková zpráva i fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v souvislosti s…

RODINNÉ ODPOLEDNE: INDIÁNSKÉ LÉTO

● 14/09/2023, 15–18 H
Muzeum Josefa Hoffmanna
Nezařazené
Prázdniny skončily a máme tu babí léto. Naše babičky jej znaly jako léto svatého Václava, my se ale přikloníme k názvu indiánské léto. Naše…

Pavel Büchler – Známky života

● 22/09/2023–25/02/2024
Pražákův palác
Umění, Výstavy
Retrospektivní výstava v Pražákově paláci představí českého konceptuálního umělce Pavla Büchlera, který od počátku 80. let působí především ve Velké Británii. Büchlerovy práce jsou tak…