Edukační programy pro střední školy

Školy

Přijďte odhalit souvislosti významných historických událostí v kontextu umění a designu. Tvůrčí i diskuzně zaměřené programy se komplexně podílí na rozvoji klíčových kompetencí.

JAK SE OBJEDNAT?

Napište na edukace@moravska-galerie.cz nebo volejte na 532 169 177


KOLIK TO BUDE STÁT?

60 Kč – program na 60 – 90 minut

(pedagogický doprovod zdarma)

EDUKAČNÍ PROGRAMY K AKTUÁLNÍM VÝSTAVÁM:


LEXOVÁ&SMETANA: OUT OF THE BLUE / Uměleckoprůmyslové muzeum

Designéři Terezie a Štěpán spolu pracují několik let. Jejich tvorba zdobí nejen vstupní halu, ale nyní i prostor světlíku Uměleckoprůmyslového muzea. Přijďte se prostřednictvím komentované prohlídky seznámit s obsahem výstavy, tvorbou autorů i soutěží Czech Grand Design. Praktickou aktivitu lze začlenit po domluvě.

MADE BY FIRE / Uměleckoprůmyslové muzeum
Design pro všechny

Pojďte se seznámit se současnou českou designérskou tvorbou sklářského a keramického průmyslu na výstavu Made by Fire. Na komentované diskuzní prohlídce budeme společně hledat odpovědi například na otázky, kdy má ještě smysl zachraňovat řemeslo, jaký prostor mají ženy – autorky v tomto fyzicky náročném oboru nebo jak je to s autorstvím, když myšlenku do reality předvádí řemeslníci. Na závěr se zkusíme zamyslet nad výrobou nádobí a předmětů s ohledem na potřeby lidí s různými typy handicapů.


DAGMAR HOCHOVO: RETROSPEKTIVA / Pražákův palác
Dějiny v hledáčku
Česká fotografka Dagmar Hochová stála u těch nejvýznamnějších momentů našich dějin minulého století. Jsou to často právě její snímky, které nám dodnes pomáhají vcítit se a znovu prožívat milníky naší minulosti. Pojďme se tudíž vydat na procházku českými dějinami 20. století, na které nás bude doprovázet retrospektivní výstava fotografií Dagmar Hochové v Pražákově paláci. Dozvíme se také něco o práci fotografa, o tom, jak vlastně fotografie vzniká, a že zmáčknutím spouště práce teprve začíná.

Recyklovaný orchestr

Víte, že téměř všechno, co si koupíte po Vás zanechá ekologickou stopu? Co vlastně všechno doopravdy potřebujeme? Jak zní recyklovaná hudba? A co všechno lze vyrobit „fér“? To se dozvíte na novém ekologickém programu Filharmonie Brno, Moravské galerie v Brně a Masarykovy univerzity.

Vhodné pro předměty: Výtvarná výchova, Dějepis, Občanská nauka

EDUKAČNÍ PROGRAMY KE STÁLÝM EXPOZICÍM:


STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA SOUTĚŽE MÁŠ UMĚLECKÉ STŘEVO?

Máš umělecké střevo? (MUS) je mezinárodní vzdělávací platforma zaměřená na současné výtvarné umění a způsoby jeho výuky na základních a středních školách.

Součástí platformy je každoroční přehlídka studentských projektů, které vychází z témat současného výtvarného umění a společnosti. Projekt je určen studentkám a studentům středních škol. Zve je k aktivnímu zkoumání uměleckých přístupů a jejich významu v každodenním životě. Soutěžní přehlídku organizují partnerské instituce projektu jako je Národní Galerie Praha, Centrum současného umění DOX, Moravská galerie v Brně a Slovenská národná galéria.  
Více informací o aktuálním ročníku soutěže a projektu MUS najdete zde. 

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Jakub Berdych Karpelis: Samosebou

26/5/2023
Tisková zpráva
Tisková zpráva i fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v souvislosti s…

Hrátky nejen s batolátky

● 23/7/2024, 10-14 H
Muzeum Josefa Hoffmanna
Děti a rodiny, Program
Hoffmannova zahrada je prostor skýtající místa k odpočinku, zábavě i tvorbě. Můžeme se zde zastavit, zklidnit myšlenky a zadívat se do korun staletých lip. Stejně…

ART DESIGN FASHION JAMU

● 17/05/2023 v 18.00 H
Uměleckoprůmyslové muzeum
Nezařazené
Uměleckoprůmyslové muzeum a jeho nový koncept ART DESIGN FASHION inspiroval Ateliér fyzického divadla Janáčkovy akademie múzických umění k vytvoření série site-specific performancí. K jejich zhlédnutí jste…