Edukační programy pro střední školy

Školy

Přijďte odhalit souvislosti významných historických událostí v kontextu umění a designu. Tvůrčí i diskuzně zaměřené programy se komplexně podílí na rozvoji klíčových kompetencí.

JAK SE OBJEDNAT?

Napište na edukace@moravska-galerie.cz nebo volejte na 532 169 177

KOLIK TO BUDE STÁT?

60 Kč – program na 60 – 90 minut

 (pedagogický doprovod zdarma)

Přihlaste se k odběru NEWSLETTER ŠKOLÁM

EDUKAČNÍ PROGRAMY K AKTUÁLNÍM VÝSTAVÁM:

JIŘÍ PELCL DESIGN

Jiří Pelcl Design

Papír, dřevo, kov, sklo, porcelán, plast a textil jsou materiály, se kterými designér Jiří Pelcl pracuje již čtyřicet let. V rámci diskuzní komentované prohlídky si povíme o rozdílnostech v navrhování a zpracování jednotlivých materiálů. Každý materiál má své možnosti i omezení. Designér/designérka vždy pracuje s materiálem, prostorem, užitností produktu, ergonomií, řemeslem, ale také s emocemi a kontextem produktu k prostředí, do kterého vzniká. Designér/designérka tak může do svých produktů propisovat příběhy, vzpomínky, ale i aktuální společenská témata. Pojďte je s námi objevit.

VALOCH & VALOCH
Umělec nebo archeolog?

Má něco společného archeologie a umění? Na to se podíváme ve výstavě Valoch&Valoch. Provázet nás při tom bude příběh otce a syna, archeologa a umělce, Karla a Jiřího Valocha. Dozvíme se, jaké významné objevy učinil archeolog Karel Valoch a co má společné pravěké umění s konceptuálním uměním druhé poloviny 20. století. Na závěr si vysvětlíme, co je to land art a vyzkoušíme si tvorbu vlastní land artové instalace.

Vhodné pro předměty: Výtvarná výchova, Dějepis, Občanská nauka

EDUKAČNÍ PROGRAMY KE STÁLÝM EXPOZICÍM:


STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA SOUTĚŽE MÁŠ UMĚLECKÉ STŘEVO?

Máš umělecké střevo? (MUS) je mezinárodní vzdělávací platforma zaměřená na současné výtvarné umění a způsoby jeho výuky na základních a středních školách.

Součástí platformy je každoroční přehlídka studentských projektů, které vychází z témat současného výtvarného umění a společnosti. Projekt je určen studentkám a studentům středních škol. Zve je k aktivnímu zkoumání uměleckých přístupů a jejich významu v každodenním životě. Soutěžní přehlídku organizují partnerské instituce projektu jako je Národní Galerie Praha, Centrum současného umění DOX, Moravská galerie v Brně a Slovenská národná galéria.  
Více informací o aktuálním ročníku soutěže a projektu MUS najdete zde. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

LETNÍ ARTCAMP: MĚSTO PODLE TEBE

● 07/08/2023–11/08/2023 v času 9–16 H
Uměleckoprůmyslové muzeum
Děti a rodiny, Program
Všímáte si, jak vypadají na ulici lampy, lavičky nebo odpadkové koše? Kde jsou v parku chodníky a kde jen vyšlapané cestičky? Napadá vás někdy, co byste změnili, aby se vám žilo lépe? Budeme…

Programy pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním

Nezařazené
Ve všech budovách Moravské galerie nabízíme programy na míru specifickým potřebám návštěvníků. Pravidelně připravujeme dílny pro skupiny se sníženou pohyblivostí a zdravotními obtížemi (domovy…

Skákací hrad Caligari na výletě aneb den dětí s Polárkou

● 03/06/2023 od 13.30–18.30 H
Björnsonovy sady
Děti a rodiny, Program
Umělecká skupina RAFANI navrhla exkluzivně pro Moravskou galerii obří nafukovací objekt, sochu nebo chcete-li skákací hrad, který se opět po čase vydává na výlet,…