Knihy v kině: nápadité ilustrace i pozvánka do Obrazárny

Knížky plné nápadů a barvitých ilustrací představí naše galerie 2.-3. prosince při literárním festivalu Knihy v kině. Prohlédnete si také katalogy či bulletiny a v sobotu 3. prosince vás navíc „provedeme“ při přednášce poutavými příběhy Moravské zemské obrazárny. Festival pořádá v brněnském kině Scala Munipress.

V edici Moravské galerie pro děti a mládež zabodovala třeba kniha Jak namalovat vejce? Na jejích stránkách se lidé začtou do životního příběhu malíře Josefa Šímy, se kterým se postupně vydají dějinami 20. století. Publikace byla nominována na Magnesii Literu 2021 v kategorii Debut roku.

Další ceněnou knihou je Jiří Pelcl Design. Tento katalog byl nominován ve své kategorii na Nejkrásnější českou knihu roku 2021. Moravská galerie jej vydala s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze.

V literární oblasti Moravská galerie úzce spolupracuje s výtvarníky Jiřím Frantou a Davidem Böhmem. Jejich autorské knihy se vyznačují nejen kvalitním výtvarným zpracováním, ale také hravostí a vtipem. U čtenářů se těší čím dál větší oblibě.

Také přední český designér Jiří Pelcl s galerií často spolupracuje, a to nejen na knihách, ale i při výstavách.

Obrazárna, která neexistuje. To je název přednášky kurátora Petra Tomáška. Do dějin Moravské zemské obrazárny i s jejími objevy a zajímavostmi zasvětí publikum v kině Scala v sobotu 3. prosince od 11:10 hodin. Výstava, kterou přiblíží, se navíc nachází v Místodržitelském paláci přímo naproti kinu Scala.

Srdečně vás zveme, jak na festival Knihy v kině, tak do našich výstav a expozic.

Událost na facebooku.