Posel krásy

Muzeum Josefa Hoffmanna v Brtnici
Rostislav Koryčánek, Rainald Franz
Stálé expozice

Do expozice uvádí hned v průjezdu geometrická intervence od italsko-rakouské umělkyně Esther Stocker. V expozici jsou zahrnuti i současní umělci, kteří se Josefem Hoffmannem ve své tvorbě inspirují. Mezi nimi například žardiniéry a košíky na ovoce od afrického designéra Heatha Nashe nebo křeslo Kubus od Jana Plecháče. 

V expozici jsou vystaveny originální Hoffmannovy předměty a modely jeho významných staveb, přibyly zde navíc tři nové, a to Sanatorium Purkersdorf, kabaret Fledermaus a palác Stoclet. Vystavené exponáty jsou organickou součástí interiéru, který upoutá originální výmalbou. Tu Hoffmann navrhl při přestavbě svého rodného domu na letní rodinné sídlo. V zahradě jsou k vidění nové herní prvky od tvůrců Herrmann & Coufal. 

 
Prohlédněte si destinaci Muzeum Josefa Hoffmanna se SmartGuide
 

Vystavující současní tvůrci: Ondřej Čižmář, Klaudia Ďugelová, Bianka Sandra Fúkáriová, Pavlína Štěpařová, Caroline Mann, Heath Nash, Jan Plecháč, Jakub Polanka, Claesson Koivisto Rune, Valentina Lara Stickler, Esther Stocker, Petr Vykoukal

Za zapůjčení exponátů děkujeme: Městu Brtnici, MAK – Muzeum užitého umění, Vídeň, Ernstu Ploilovi, Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze, Univerzitě užitého umění ve Vídni.

Kurátoři výstavy: Rainald Franz, Rostislav Koryčánek

Architekt výstavy: Tomáš Svoboda 

Grafická úprava: Lukáš Kijonka

Expozice byla realizována v rámci projektu ATCZ264 JH Neu digital / Nově digitální, INTERREG Rakousko – Česká republika, za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Partneři expozice: MAK – Muzeum užitého umění, Vídeň, New Design University, město Brtnice, WITTMANN MÖBELWERKSTÄTTEN

Mediální partneři: ArtMap, Art Antiques, Jihlavské noviny

Výstavu doplnila leporela, která jsou inspirována rodným domem architekta a designéra Josefa Hoffmanna (1870-1956) v Brtnici u Jihlavy.

Autorka ilustrací: Marie Makeeva

Vydavatel: Moravská galerie v Brně, edice Junior, 2022

Leporela byla realizována v rámci projektu ATCZ264 JH NEU DIGITAL / NOVĚ DIGITÁLNÍ, INTERREG Rakousko – Česká republika, za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Pavel Büchler – Známky života

● 22/09/2023–25/02/2024
Pražákův palác
Umění, Výstavy
Retrospektivní výstava v Pražákově paláci představí českého konceptuálního umělce Pavla Büchlera, který od počátku 80. let působí především ve Velké Británii. Büchlerovy práce jsou tak…

David Böhm – Jiří Franta SIDE-EFFECT

● 05/10/2022
Tisková zpráva
Tisková zpráva ke stažení zde. Fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v souvislosti…

Josef Bolf v Jurkovičově vile / Minoritní zpráva

Tisková zpráva
Tisková zpráva ke stažení: Fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v…