Do expozice uvádí hned v průjezdu geometrická intervence od italsko-rakouské umělkyně Esther Stocker. V expozici jsou zahrnuti i současní umělci, kteří se Josefem Hoffmannem ve své tvorbě inspirují. Mezi nimi například žardiniéry a košíky na ovoce od afrického designéra Heatha Nashe nebo křeslo Kubus od Jana Plecháče.
V expozici jsou vystaveny originální Hoffmannovy předměty a modely jeho významných staveb, přibyly zde navíc tři nové, a to Sanatorium Purkersdorf, kabaret Fledermaus a palác Stoclet. Vystavené exponáty jsou organickou součástí interiéru, který upoutá originální výmalbou. Tu Hoffmann navrhl při přestavbě svého rodného domu na letní rodinné sídlo. V zahradě jsou k vidění nové herní prvky od tvůrců Herrmann & Coufal.
Vystavující současní tvůrci: Ondřej Čižmář, Klaudia Ďugelová, Bianka Sandra Fúkáriová, Pavlína Štěpařová, Caroline Mann, Heath Nash, Jan Plecháč, Jakub Polanka, Claesson Koivisto Rune, Valentina Lara Stickler, Esther Stocker, Petr Vykoukal
Za zapůjčení exponátů děkujeme: Městu Brtnici, MAK – Muzeum užitého umění, Vídeň, Ernstu Ploilovi, Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze, Univerzitě užitého umění ve Vídni.
Kurátoři výstavy: Rainald Franz, Rostislav Koryčánek
Architekt výstavy: Tomáš Svoboda
Grafická úprava: Lukáš Kijonka
Expozice byla realizována v rámci projektu ATCZ264 JH Neu digital / Nově digitální, INTERREG Rakousko – Česká republika, za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Partneři expozice: MAK – Muzeum užitého umění, Vídeň, New Design University, město Brtnice, WITTMANN MÖBELWERKSTÄTTEN
Mediální partneři: ArtMap, Art Antiques, Jihlavské noviny
Výstavu doplnila leporela, která jsou inspirována rodným domem architekta a designéra Josefa Hoffmanna (1870-1956) v Brtnici u Jihlavy.
Autorka ilustrací: Marie Makeeva
Vydavatel: Moravská galerie v Brně, edice Junior, 2022
Leporela byla realizována v rámci projektu ATCZ264 JH NEU DIGITAL / NOVĚ DIGITÁLNÍ, INTERREG Rakousko – Česká republika, za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj.