Made in Villa: Oděvní design inspirovaný architektem Jurkovičem

● 01/04/2011–05/06/2011
Uměleckoprůmyslové muzeum
Andrea Březinová
Archiv výstav

Výstava představí modely inspirované architekturou Jurkovičovy vily od vynikajících českých oděvních designérů.

Móda v sobě často skrývá příběhy, které zůstávají pod povrchem. Inspirace přichází z historie nebo budoucnosti, techniky či přírody, divadla i ulice. Proč se neinspirovat výraznou architekturou? Výstava Made in Villa. Oděvní design inspirovaný architektem Jurkovičem představí výsledné práce workshopu, který proběhne začátkem března v Jurkovičově vile v Žabovřeskách. Sejdou se zde vynikající oděvní designéři, svým původem spjatí s Brnem, aby se při tvorbě modelů inspirovali dílem architekta Dušana Jurkoviče. Výsledné práce workshopu (každý vytvoří 1 autorský model) se z Jurkovičovy vily přesunou do prostoru Respiria, kde budou vystaveny spolu s fotografiemi Vladimíra Novotného – Kiva.

Prezentované modely vytvoří jeden z nejznámějších českých oděvních designérů žijící v zahraničí Jakub Polanka, Módní designér roku Czech Grand Design 2009, který studoval na L´Institut française de la mode a působí v Paříži, kde vznikají jeho extravagantní a vytříbené modely pro renomované designérské značky (Hermès, Starck studio, Louis Vouitton), získal cenu Huberta de Givenchy, je finalistou prestižní soutěže El Botón – Mango Fashion Awards. Další autorkou bude Denisa Nová, několikrát oceněná titulem Výtvarník sezóny a také titulem Oděvní designér roku Czech Grand Design 2007, která prezentuje jak své kolekce, tak kreativní modely po celé Evropě a USA i na Expu 2010 v Shanghai.
Tvořit bude také Aleš Šeliga a Bára Šeligová (duo alešbáry), držitelé ceny Dobrý design 2003 od Design centra ČR a ocenění Top Styl Designer 2004, jsou tvůrci mnoha autorských kolekcí a oděvních doplňků (klobouky, kabelky, šperky) a jejich tvorbu prezentovali v řadě evropských měst.
Představí se také Petr Kalouda, pedagog SPŠT Brno, Výtvarník sezóny 2002 a člen Akademie módy, posouvající hranice nejen pánské módy, Pavel Jevula, držitel ceny Top Styl Designer 2005, zaměřující své kolekce na sociální otázky, často inspirované literaturou, filmem, a Zdeňka Imreczeová, finalistka tří ročníků Top Styl Designer a autorka malosériových dámských kolekcí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

ART IS HERE: Nové umění

Pražákův palác
Stálé expozice
Nová expozice přináší vybrané kapitoly a příběhy umění po roce 1945.  Její osu tvoří umělecká sbírka a archiv Jiřího Valocha – klíčové osobnosti nejen…

Zahájení poslední epizody rafanského výstavního cyklu a nové intervence do expozice ART IS HERE

5/5/2022
Tisková zpráva
Tisková zpráva ke stažení zde. Fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v…

Zítra 2. 3. bude film Tmání k dispozici až od 11:30

● 02/03/2023
Nezařazené