Edukační programy pro 2. stupeň ZŠ

Školy

Za dobrodružstvím do galerie! Pestrá nabídka zážitkových programů s důrazem na mezipředmětové vazby a rozvoj tvořivosti.

JAK SE OBJEDNAT?

Napište na edukace@moravska-galerie.cz nebo volejte na 532 169 177

KOLIK TO BUDE STÁT?

60 Kč – program na 60 – 90 minut

 (pedagogický doprovod zdarma)

EDUKAČNÍ PROGRAMY K AKTUÁLNÍM VÝSTAVÁM:

LEXOVÁ&SMETANA: OUT OF THE BLUE / Uměleckoprůmyslové muzeum

Příběh myšlenky 

Ty nejlepší nápady někdy přijdou z ničeho nic. Pojďme se jich chytit stejně jako designéři Lexová&Smetana. V jejich hravé výstavě Out of the Blue si budeme pohrávat s vlastní představivostí. Společně se vydáme tvůrčím procesem. Mračno vznášejících se objektů nám poslouží jako inspirační zdroj pro zhmotnění vlastních nápadů. 

MADE BY FIRE / Uměleckoprůmyslové muzeum

Limitovaná edice

Když pijete čaj z hrnku, jíte z talíře nebo si naléváte vodu do skleničky, zajímá vás odkud sklo, porcelán nebo keramika pochází? Kdo je navrhl nebo vyrobil a kolik to zabralo času a vzalo energie? Všechny tyto otázky otevírá výstava Made by Fire, která vás přesvědčí, že každá věc má svoji hodnotu a dokáže ovlivnit náš každodenní život a životní prostředí. Pojďte se stát součástí designerské tvorby a představit vlastní limitovanou edici porcelánu nebo skla.

DAGMAR HOCHOVÁ: RETROSPEKTIVA / Pražákův palác
Dějiny v hledáčku
Česká fotografka Dagmar Hochová stála u těch nejvýznamnějších momentů našich dějin minulého století. Jsou to často právě její snímky, které nám dodnes pomáhají vcítit se a znovu prožívat milníky naší minulosti. Pojďme se tudíž vydat na procházku českými dějinami 20. století, na které nás bude doprovázet retrospektivní výstava fotografií Dagmar Hochové v Pražákově paláci. Dozvíme se také něco o práci fotografa, o tom, jak vlastně fotografie vzniká, a že zmáčknutím spouště práce teprve začíná.


Recyklovaný orchestr

Víte, že téměř všechno, co si koupíte po Vás zanechá ekologickou stopu? Co vlastně všechno doopravdy potřebujeme? Jak zní recyklovaná hudba? A co všechno lze vyrobit „fér“? To se dozvíte na novém ekologickém programu Filharmonie Brno, Moravské galerie v Brně a Masarykovy univerzity.

Vhodné pro předměty: Výtvarná výchova, Dějepis, Občanská nauka

EDUKAČNÍ PROGRAMY KE STÁLÝM EXPOZICÍM:

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Jakub Berdych Karpelis: Samosebou

26/5/2023
Tisková zpráva
Tisková zpráva i fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v souvislosti s…

Letní artcamp: Poklady ze zahrady paní Jurkovičové

● 15/7/2024–19/7/2024
Jurkovičova vila 
Nezařazené
Týdenní artcamp v malebném prostředí Jurkovičovy vily nabídne specifické propojení umění a přírody. Čekají nás výpravy do lesa, hry v zahradě a pohádková vyprávění….

Uměleckoprůmyslové muzeum přichází s novou koncepcí ART DESIGN FASHION, představí to nejlepší ze současného designu

Tisková zpráva
Tisková zpráva i fotografie ke stažení zde. Fotografie určené ke stažení jsou k dispozici pouze pro novináře/novinářky a jejich použití je povoleno jen v souvislosti…