Za dobrodružstvím do galerie! Pestrá nabídka zážitkových programů s důrazem na mezipředmětové vazby a rozvoj tvořivosti.
JAK SE OBJEDNAT?
Napište na edukace@moravska-galerie.cz nebo volejte na +420 532 169 177.
KOLIK TO BUDE STÁT?
60 Kč – program na 60 – 90 minut
(pedagogický doprovod zdarma)
EDUKAČNÍ PROGRAMY K AKTUÁLNÍM VÝSTAVÁM:
LEXOVÁ&SMETANA: OUT OF THE BLUE / Uměleckoprůmyslové muzeum
Příběh myšlenky
Ty nejlepší nápady někdy přijdou z ničeho nic. Pojďme se jich chytit stejně jako designéři Lexová&Smetana. V jejich hravé výstavě Out of the Blue si budeme pohrávat s vlastní představivostí. Společně se vydáme tvůrčím procesem. Mračno vznášejících se objektů nám poslouží jako inspirační zdroj pro zhmotnění vlastních nápadů.
MADE BY FIRE / Uměleckoprůmyslové muzeum
Limitovaná edice
Když pijete čaj z hrnku, jíte z talíře nebo si naléváte vodu do skleničky, zajímá vás odkud sklo, porcelán nebo keramika pochází? Kdo je navrhl nebo vyrobil a kolik to zabralo času a vzalo energie? Všechny tyto otázky otevírá výstava Made by Fire, která vás přesvědčí, že každá věc má svoji hodnotu a dokáže ovlivnit náš každodenní život a životní prostředí. Pojďte se stát součástí designerské tvorby a představit vlastní limitovanou edici porcelánu nebo skla.
DAGMAR HOCHOVÁ: RETROSPEKTIVA / Pražákův palác
Dějiny v hledáčku
Česká fotografka Dagmar Hochová stála u těch nejvýznamnějších momentů našich dějin minulého století. Jsou to často právě její snímky, které nám dodnes pomáhají vcítit se a znovu prožívat milníky naší minulosti. Pojďme se tudíž vydat na procházku českými dějinami 20. století, na které nás bude doprovázet retrospektivní výstava fotografií Dagmar Hochové v Pražákově paláci. Dozvíme se také něco o práci fotografa, o tom, jak vlastně fotografie vzniká, a že zmáčknutím spouště práce teprve začíná.
UMĚNÍ DO KAPSY / Místodržitelský palác
Umění od A po Z
Od autoportrétu po zátiší. Od Ambroze po Zrzavého. Od abstrakce po zlatý řez. Od antiky po generaci Z. Expozice umění do kapsy nás provede nejrůznějšími podobami a polohami výtvarného umění. Ukážeme si, jak se umělci přestali bát krajiny, jak svěřili umění do „rukou“ počítačů, ale také jak dlouho bojovali s potřebou zachytit všechno tak, jak to doopravdy vidíme.
Za horizontem digitální doby
Příroda a technologie. Kde se mohou tyto dva zdánlivé protiklady setkat? No přece v umění! Dva příběhy z dějin nás provedou jejich komplikovaným vztahem. První vypráví o sbližování umění a krajiny, od horizontu v pozadí a slunečních odlesků až po land-art, druhý zase o uvolnění kontroly nad výsledným dílem pomocí náhody, výpočtů nebo algoritmů. V prvním se umělcem stává příroda, v druhém technologie. A kde u toho stojí člověk? Na to se společně pokusíme najít odpověď.
Recyklovaný orchestr
Víte, že téměř všechno, co si koupíte po Vás zanechá ekologickou stopu? Co vlastně všechno doopravdy potřebujeme? Jak zní recyklovaná hudba? A co všechno lze vyrobit „fér“? To se dozvíte na novém ekologickém programu Filharmonie Brno, Moravské galerie v Brně a Masarykovy univerzity.
Vhodné pro předměty: Výtvarná výchova, Dějepis, Občanská nauka