Letní artcampy

Jako každý rok připravuje Moravská galerie ve spolupráci s dalšími brněnskými institucemi pětidenní letní prázdninové artcampy formou příměstských táborů. Vybírat můžete z již tradičního hudebně-výtvarného kurzu pořádaného ve spolupráci s Filharmonií Brno a oblíbeného filmového artcampu pro teenagery. Nově zařazujeme artcamp ve spolupráci s Otevřenou zahradou a na konci prázdnin artcamp s krajinou architektkou Lucií Králíkovou a jejím studiem Efemér.

 

Melodie stříbrného plátna

MELODIE STŘÍBRNÉHO PLÁTNA

VE SPOLUPRÁCI S FILHARMONIÍ BRNO 


PRO DĚTI 5-12 LET
9. - 13. 7. 2018 / CENA 1.800 Kč

Sté výročí narození geniálního hudebního skladatele a popularizátora klasické hudby nám v letošním roce poskytuje široké spektrum podnětů, nápadů a inspirací pro naše už tradiční hudebně-výtvarné dílny, které budou již potřetí probíhat na půdě Besedního domu a Umělecko-průmyslového muzea.Během pěti dnů se podíváme "Leonardovýma" očima na hudbu a umění pěti staletí. Budeme hrát, zpívat, malovat, tvořit a popustíme uzdu naší fantazie daleko za hranice všedních dnů. Prostřednictvím hravé a zábavné formy představíme dětem koncertní sál a uměleckou galerii jako přátelská místa, kam se budou rády vracet.Děti si vyzkouší, jaké je to být sólovým hráčem i jak se spolupracuje v orchestru, budeme hrát na nástroje orffovského instrumentáře i na vlastní tělo. Pestrost a barevné tóny nebudeme hledat jen v hudbě. Také v malířské paletě a v obrazovém fondu Moravské galerie.Co se s dětmi naučíme, na co přijdeme a co vytvoříme, to Vám, rodičům, předáme na závěrečném setkání. Těší se na Vás lektorky Michaela Kulísková, Kristýna Drášilová a Olga Búciová.

Rezervujte si prosím místo na e-mailu lucie.sykora@seznam.cz

Lektorské vedení: Olga Buciová, Tereza Záchová, Kristýna Drášilová, Michaela Kulísková

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ze života stromů

ZE ŽIVOTA STROMŮ

VE SPOLUPRÁCI S OTEVŘENOU ZAHRADOU 

PRO DĚTI 7-12 LET
23. - 27. 7. 2018 / CENA 2.300 Kč
Tvůrčí prázdninový koktejl plný dovádění na zahradě, letní pohody, sluníčka a tvoření mezi sochami a obrazy. Na děti čekají prázdninová přátelství vznikající u vodního toku na zahradě, mezi kropicími konvemi, bylinkovými záhony, králíkárnami a výběhem pro ovečky a v prostorách galerie u umění staršího než pamatují jejich prababičky a tak moderního, že mu nerozumí často ani rodiče.
Budeme zkoumat život stromů, užijeme si návštěvu stromolezců, budeme si užívat vůni dřeva. Sklidíme čerstvou zeleninu, zaděláme na chleba, roztopíme kamna a pro jednou si uvaříme oběd sami. Budeme kreslit, malovat i sochařit, dozvíme se, co je land art a vytvoříme díla, která představíme na vlastní vernisáži.

Rezervujte si prosím místo na http://www.otevrenazahrada.cz/detail-akce.aspx?id=472


Lektorské vedení: Michaela Gerichová a Helena Peřinová
  

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Grafický design ožívá

GRAFICKÝ DESIGN OŽÍVÁ


PRO DĚTI 10-16 LET
20. - 24. 8. 2018 / CENA 2.000 Kč (DRUHÉ DÍTĚ 1.700 Kč)
Jak to vypadá, když grafický design ožívá? Co je to motion design a jak vypadá letošní mezinárodní přehlídka grafického designu? To vše se dozvíme na již tradičním filmovém artcampu v Moravské galerii. Vyzkoušíme si práci s audiovizuální technikou, naučíme se pracovat s animací, střihem i postprodukcí a v neposlední řadě pronikneme do rozmanitého světa současného grafického designu.
Vítáme mezi sebou všechny filmové nadšence, milovníky animace i ostatní zvídavce, kteří si chtějí zkusit natočit svůj vlastní film.

Přihláška na Artcamp (pdf)
Vyplněné přihlášky posílejte na e-mail: edukace@moravska-galerie.cz.

Lektorské vedení: profesionální animátoři a lektoři Moravské galerie

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Výpravy (p)o městě

VÝPRAVY (P)O MĚSTĚ
VE SPOLUPRÁCI SE STUDIEM EFEMÉR


PRO DĚTI 7-13 LET
27. - 31. 8. 2018 / CENA 2.000 Kč (DRUHÉ DÍTĚ 1.700 Kč)
Zážitkové putování po známých i méně známých brněnských zákoutích se zapojením všech smyslů. Poutavé příběhy nám pomohou objevit netušená kouzla míst, kde prozkoumáme historii i současnou tvář města. Možná při tom zjistíme, že to může být pěkná divočina. Především to však bude zábava. Staňte se členy naší výzkumné expedice!

Přihláška na Artcamp (pdf)
Vyplněné přihlášky posílejte na e-mail: edukace@moravska-galerie.cz.

Lektorské vedení: Kateřina Minaříková a Lucie Králíková

 

 

Mapa stránek