Máš umělecké střevo?

>>> MÁŠ UMĚLECKÉ STŘEVO 2019 <<<

Může nepatrné mávnutí křídel způsobit zásadní změnu na druhém konci naší planety? Jak můžou naše malé změny ovlivnit budoucnost? Recyklace, ochrana ohrožených druhů, snižování uhlíkové stopy, zachráníme svět?

Motýlí efekt - tak zní název letošního ročníku soutěže Máš umělecké střevo? (soutěž pro studenty středních škol a gymnázií ČR se zájmem o současné výtvarné umění).

Neváhejte a přihlaste se na 11. ročník Máš umělecké střevo? >>> ODEVZDÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK do 1. 12. 2019 na  http://bit.ly/mus2019 <<<

MUS 2019

 

-------------------------------------------------------------------------------

Máš umělecké střevo je soutěž pro studenty středních škol a gymnázií ČR se zájmem o současné výtvarné umění.

Soutěž vznikla v roce 2009 jako edukační projekt lektorského centra GASK v Kutné Hoře. Od té doby se do jejího pořádání zapojily další instituce: Národní Galerie v Praze, Centrum současného umění DOX, Meet Factory, VCG Pardubice, Lidická galerie, tranzitdisplay nebo Moravská galerie v Brně. Porotu odborníků tvoří umělci, teoretici umění a pedagogové.

Každoročně oslovíme díky naší databázi naprostou většinu středních škol a gymnázií  v celé ČR (přes 1300 škol a na 510 000 studentů) a projekt jim představíme. Přihlášeným školám nabízí všechny zúčastněné instituce výjimečné programy a dílny, které jim přibližují téma soutěže. To je každý rok jiné a postupně představuje nejzajímavější otázky, které spojují historii a současnost výtvarného umění. Skupiny studentů pracují během školního ročníku na svých projektech, ty poté zasílají na společnou adresu pořadatelské galerie. Finále soutěže probíhá každý rok v jiné, pořadatelské galerii. Odborná porota vyslechne prezentaci jednotlivých projektů a vybere ten nejzajímavější. Vítěz soutěže převezme putovní Cenu Uměleckého střeva.

mus logo

Mapa stránek