Vernisáž: 1968:Computer.art

Srdečně vás zveme na VERNISÁŽ VÝSTAVY 1968:computer.art, která se koná 19.4. v 18:00 na nádvoří Pražákova paláce Moravské galerie (  http://bit.ly/prazakuv_palac). 
>>> V případě nepřízně počasí proběhne v přízemí Pražákova paláce.

Celá výstava bude netradičně ještě před vernisáží zahájena odbornou diskuzí v prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média.
Více o diskuzním panelu zde >>>   http://bit.ly/diskuzni_panel_1968_Computer_art

>>> V únoru roku 1968 uskutečnil Jiří Valoch v brněnském Domě umění výstavu Počítačové grafiky (reprízovaná v Oblastní galerii v Jihlavě, březen 1968 a v Oblastní galerii ve Zlíně, duben 1968). O půl roku tak předstihnul konání dnes již historicky kanonizované výstavy Cybernetic Serendipity (kurátorka: Jasia Reichardt, ICA, Londýn, srpen 1968); dobově prezentované jako vůbec první mezinárodní výstavy zaměřené na vztah mezi uměním a technologií. Výstava počítačového umění, která proběhne v rámci výročí Valochova kurátorského projektu z roku 1968, se zaměří na historickou reflexi fenoménu vzniku počítačového umění v 60. a 70. letech. Představí tvorbu nejenom autorů zastoupených ve Valochově projektu z roku 1968, jenž spadá do oblasti počátků počítačové grafiky, ale bude reflektovat také použití počítačových procesů při vzniku malby, architektonických realizací (u nás především Zdeněk Sýkora), ale i první vizionářské proklamace a kritické reflexe vlivu automatických procesů na oblast konceptuálního umění a vizuální kultury vůbec, které byly například stěžejním prvkem činnosti skupiny Nové Tendence (1961-1973, Chorvatsko). Koncepce výstavy tak v obecném slova smyslu bude poukazovat na společné souřadnice v práci umělce a vědce. Zaměří se na otázky proměny výtvarného jazyka v okamžiku, kdy se do jeho výrazových možností zapojuje možnost regulované náhody, systému a automatického procesu.

Kurátoři výstavy: Ondřej Chrobák, Pavel Kappel, Jana Písaříková
Architekt: Tomáš Svoboda

19:30 Afterparty 
>>> venku do 22 hod, poté přesun do vnitřních prostor PRAHA / Fórum pro architekturu a média
>>> v případě špatného počasí celá afterparty v Praze
>>> DJ's Josef Sedlon Martin Kaplick

Informace

Datum a čas
19/4/2018 18:00 - 22:00
Vstupné
zdarma
Budova
Pražákův palác (Nádvoří Pražákova paláce)
Typ akce
vernisáž

Mapa stránek