Brněnská muzejní noc 2014

Sobota 17/5/2014
18-24 hodin, poslední vstup ve 23.30 h

Pražákův palác, Husova 18
Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14
Místodržitelský palác, Moravské nám. 1a

Která noc je tak jedinečná, že přiláká do kulturních institucí davy zájemců? Jaká noc v roce nabízí nepřeberné množství kulturních zážitků? A jaká noc vás opravdu nenechá spát? No přece ta Brněnská muzejní! Tento doslova kulturní fenomén slaví v sobotu 17. května 2014 desáté narozeniny. A to zejména díky vám a přízni, kterou tomuto muzejnímu svátku každoročně věnujete. I letos vás čeká celá řada novinek, přičemž to základní se nemění: brány muzeí, galerií a mnoha kulturních center v Brně i okolí se otevřou od šesté hodiny večerní až do půlnoci. Těšit se můžete na bohatý program úplně zdarma, nebo za symbolický poplatek ve všech velkých muzeích a galeriích i v několika nových místech, jakou jsou Zetor Gallery, Muzeum vlakové pošty, Muzeum loutek Divadla Radost, Nová radnice nebo Vida! science centra. Všechny instituce si volí výši symbolického příspěvku dle svého uvážení.

Největší novinkou je spojení s festivalem Czech the Light (www.czechthelight.cz), který letos poprvé rozzáří veřejný prostor Brna devíti světelnými uměleckými instalacemi a videomappingy. S veřejným prostorem souvisí i Týden města (více na www.tydenmesta.cz ). A bude-li vám do tance, můžete využít pozvání na afterparty do klubu Fléda (www.fleda.cz), který se s programem BMN také propojí.

Veškerý program najdete na webu www.brnenskamuzejninoc.cz, facebooku  BMN a v programových brožurách, které poslouží jako průvodce nočním muzejním programem.

Brněnská muzejní noc se koná pod záštitou Romana Onderky, primátora statutárního města Brna. Je součástí Festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR za podpory Ministerstva kultury ČR. Uskutečňuje se za finanční podpory statutárního města Brna a významným způsobem se na ní podílí Dopravní podnik města Brna, který zajišťuje bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.

MNB_FACEBOOK_851x314.jpg

 

Informace

Datum a čas
od 17/5/2014 18:00
do 18/5/2014 0:00
Typ akce
výstava

Souvislosti

Projekty
Program BMN 2014

Mapa stránek