BOUDNÍK

Současná výstava Boudník v Moravské galerii se snaží poukázat na to, jak před více než padesáti lety zasáhlo Boudníkovo vystoupení brněnskou neoavantgardní uměleckou scénu a Brněnskou bohému. Kromě toho má ambici podtrhnout významný inovativní moment ve výstavní prezentaci Vladimíra Boudníka prostřednictvím vystavení grafických matric rovnoprávně s tisky, čímž pokládá důraz na procesuální a performativní část jeho tvorby.

V jedné z podkapitol jde výstava dál do minulosti a odkrývá předpoklady vřelého Boudníkova brněnského přijetí a porozumění, které předznamenal neortodoxní surrealismus v pojetí Václava Zykmunda a Miloše Korečka kolem poloviny čtyřicátých let.

Z opačného konce časové osy české výtvarné scény jsou na výstavě zastoupeny práce současných umělkyň a umělců, které zviditelňují a komentují klíčové momenty Boudníkovy tvorby a biografie, byť z různých pozic. Boudník se tak vrací do Brna jako aktuální problém, což chápeme jako formu pocty.

 

PROJEKT SE USKUTEČŇUJE ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA A POD ZÁŠTITOU PRIMÁTORKY STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA JUDR. MARKÉTY VAŇKOVÉ. 

brno

Výstava byla připravena ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy

 

ghmp

 

Mediální partneři výstavy:

A2     artalk       luxury

    scala       artikl      radio1

 

   artant            xantypa

 

    kam v brne

 

artmap  wave

 

tbs        

          

 

Produktoví partneři výstavy: 

 

    77            moravia            

Informace

Výstava
12/4/2019 - 11/8/2019
Kurátor
Ondřej Chrobák, Petr Ingerle
Grafická úprava
Grafický design Lukáš Kijonka
Architekt
Tomáš Svoboda
Vstupné
80 / 40 / 150 Kč (základní / snížené / rodinné)
Budova
Pražákův palác
Datum vernisáže
11/4/2019 18:00

Mapa stránek