Mezinárodní přehlídka studentských prací Cena prof. Jindřicha Halabaly 2018

Letošní 14. ročník soutěže "Cena prof. Jindřicha Halabaly 2018" se uskuteční v Místodržitelském paláci v Brně v termínu od 9. 11. do 25. 11. 2018. Výstava bude zahájena dne 8. 11. 2018 v 15 hodin slavnostním vyhlášení výsledků soutěže a vernisáží v Barokním sále Místodržitelského paláce. Pro zpestření programu proběhne dopoledne od 9h v Barokním sále Místodržitelského paláce Symposium určené pro studenty i širokou veřejnost na téma: Vývoj nábytkářské tvorby na jižní Moravě, Škola a student, Praxe a student.

"Cena prof. Jindřicha Halabaly" je každoročně udělována studentům vysokých škol v České a Slovenské republice nebo jiné zemi za nejlepší semestrální projekty v oblasti designu nábytku a interiéru. Soutěž vznikla u příležitosti 100. výročí narození prof. Jindřicha Halabaly a její 14. ročník proběhne dle jejího statutu v Brně. Záštitu nad soutěží přebírá rektor Mendelovy univerzity v Brně, děkan LDF Mendelovy univerzity v Brně, primátor statutárního města Brna, Klastr českých nábytkářů, Národní centrum nábytkového designu a je s podporou Moravské galerie v Brně. Studentská soutěž "Cena prof. Jindřicha Halabaly" vznikla z iniciativy Technické univerzity ve Zvolenu, kde Profesor Jindřich Halabala jako v jediném vysokoškolském zařízení tohoto druhu v poválečném Československu založil studium nábytkářského oboru. Ústav nábytku, designu a bydlení Mendelovy univerzity v Brně pořádá letos již 14. ročník soutěže.

Do letošní mezinárodní soutěže Cena prof. Jindřicha Halabaly 2018 je přihlášeno 264 studentský prací z 14 univerzit a 7 středních odborných škol.

Cena je udělována v kategorii:

Design nábytku - klauzurní práce
Design nábytku - závěrečné práce
Design interiéru - klauzurní práce
Design interiéru - závěrečné práce
Design nábytku a interiéru - kategorie střední školy

Informace o soutěži:
http://halabala.ldf.mendelu.cz/

 

Sledujte událost na Facebooku >>> ZDE.

Informace

Výstava
9/11/2018 - 25/11/2018
Kurátor
Jiří Tauber, Jaroslav Svoboda
Vstupné
Zdarma
Budova
Místodržitelský palác (1. patro)
Otevírací doba
st - ne od 10 do 18 h, čt od 10 do 19 h
Datum vernisáže
8/11/2018 15:00

Mapa stránek