Patricie Fexová: Rysy

"V sérii Rysy prozkoumávám portrét na pomezí abstrakce."

"Zajímá mě okamžik, kdy skupina skvrn začne být tváří - nebo namalovaná tvář, která ještě nepřestala působit jako skupina skvrn. Malba, která referuje o malířskosti využíváním estetických kontrastů plných a vymytých skvrn, ostrých tahů a špinavého šumu. Zajímá mě způsob, jakým se do portrétu dostane podoba. V momentě, kdy tam vidím její náznak, práce je u konce." říká o svých obrazech Patricie Fexová.

Výstava se koná v rámci projektu Výměna rolí. Atrium 2005-2015, který reverzně prověřuje postoj Moravské galerie v Brně k prezentaci současného umění minulých deseti let.

Název Výměna rolí odkazuje k fenoménu, který je pro sledované období příznačný, kdy se umělci stávají dramaturgy, kurátory, architekty výstav. Projektem spuštěná revize začíná výběrem vystavujících autorů, doporučených dramaturgy, v tomto případě umělci vystavujícími v Atriu v letech 2005-2015. Jimi vygenerovaná sestava určila sled pěti připravovaných výstav (Boris Ondreička, Adéla Svobodová, Martin Horák, Patricie Fexová, Jana Kalinová) včetně přidané výstavní poznámky o grafice Atria Radima Peška.

  

 

Informace

Výstava
4/3/2016 - 29/5/2016
Kurátor
Ondřej Chrobák
Autor
Patricie Fexová
Vstupné
zdarma
Budova
Pražákův palác (Atrium)
Otevírací doba
středa: 10 - 18 h, čtvrtek: 10 - 19 h, pátek až neděle: 10 - 18 h
Datum vernisáže
3/3/2016 18:00

Mapa stránek