Rafani live stream: S21E02 SMRA

Dveře galerie sice zůstávají i nadále zavřené, vy si však můžete dlouhé čekání zpříjemnit novou sérií stremovaných performancí se skupinou Rafani.

Streamy budou probíhat každé 2 týdny, vždy ve středu večer, přímo z Atria Pražákova paláce. Právě tam měl být původně realizován i rafanský výstavní cyklus, který bohužel přerušila koronavirová pandemie.

  • První performance bude věnována fenoménu ASMR, což je zkratka pro autonomní senzorickou meridiánovou reakci, přeloženo do češtiny pocit příjemného brnění, který vzniká třeba při poslouchání uklidňujícího šepotu, česání vlasů a podobně. Každého ostatně přitahuje něco jiného. Potenciálu tohoto fenoménu nicméně hojně využívají například současní youtubeři a další tvůrci, kteří se specializují na online prostředí.
  • Druhý rafanský stream dostane divadelně dramatický ráz. Stěžejním prvkem bude přitom hra výrazu proměňující se v závislosti na kostýmu a zvoleném textu.

Na jednotlivých performancích se budou kromě Rafanů podílet i speciální hosté. Jedním z nich je i básník Petr Borkovec, s nímž již v minulosti spolupracovali na performanci realizované v Betlémské kapli v Praze.

Jednotlivé streamy budou probíhat 31. 3., 14. 4. a 28. 4. na našem YouTube kanálu.

Rafani - stream

Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
25/3/2021

Mapa stránek