Dvojnásobné výročí v Moravské galerii

Letošní "aprílový" 1. duben se nese v duchu hned dvou významných výročí - Moravská galerie slaví již 60 let od svého založení a aby toho nebylo málo, přesně před 10 lety byla veřejnosti zpřístupněna zrekonstruovaná Jurkovičova vila.

Ačkoliv současná situace bujarým oslavám zatím nepřeje, za zdmi galerie se nepolevuje v práci. Letošní jubilejní rok bude zasvěcen znovuotevření nově zrekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea, jehož stálá expozice se zaměří na vznik a vývoj československého designu. Moravská galerie se totiž svou vědomou dramaturgií dlouhodobě snaží zvýšit všeobecné povědomí o současné tvorbě na poli designu a výtvarného umění. Její koncepce se dále zaměřuje i na soustavnou snahu o větší otevřenost instituce vůči široké veřejnosti, která započala zpřístupněním nádvoří Místodržitelského paláce či zrušením vstupného do stálých expozic.

Výročí Jurkovičovy vily připomene výstava dua Herrmann & Coufal, jejíž zahájení připadne na 27. květen. Cílem umělců bude nejen snaha o navázání dialogu mezi dílem Dušana Jurkoviče a svým vlastním, ale rovněž aktualizace odkazu tohoto mimořádného tvůrce.

Než se ovšem Moravská galerie znovu otevře, doporučujeme vyzkoušet si náš narozeninový kvíz, který jsme si pro vás ku příležitosti tohoto jubilea dnes připravili na Instagramu!

Vyroci - 1.4.

 

Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
1/4/2021

Mapa stránek