Kateřina Šedá v expozici ART IS HERE

Moravská galerie obmění stálou expozici ART IS HERE - vystaví panelákové košile Kateřiny Šedé

Moravská galerie vystavila košile s motivem líšeňských paneláků, které jsou součástí projektu Kateřiny Šedé Každej pes jiná ves z roku 2007. Košile tenkrát rozeslala na adresy brněnského sídliště, aby vyprovokovala jejich obyvatele k účasti na vernisáži v Moravské galerii.

Kateřina Šedá se prostřednictvím svého výzkumu pokouší o nápravu jedinců, komunit i lokalit s narušenými mezilidskými vztahy, jak ukazuje i úspěšný projekt UNES-CO, kterým prezentovala Českou republiku na architektonickém bienále v Benátkách.

seda

Projekt Kateřiny Šedé Každej pes jiná ves měl premiéru v Moravské galerii v roce 2007 v prostoru Atria v Pražákově paláci. Následně se s ním umělkyně prezentovala na prestižní mezinárodní přehlídce Documenta 12 v německém Kasselu. Kateřina Šedá si vytvořila opsáním jmen ze zvonků adresář tisíce rodin z brněnského sídliště Nová Líšeň, kterým následně zaslala košile s motivy barevných fasád paneláků, v nichž vybrané rodiny bydlí. Jako adresáty a odesílatele uváděla jednotlivé obyvatele sídliště, čímž vytvořila dvojice navzájem neznámých lidí. Všichni adresáti poté dostali pozvání na vernisáž v Moravské galerii. Kateřina Šedá se brání označení umělkyně, zajímají ji vztahy mezi lidmi i uvnitř nejrůznějších společenství a jejich možná změna k lepšímu.

Více informací v oficiální tiskové zprávě ZDE

Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
28/2/2019

Mapa stránek