10. – 11. 11. – Poslední víkend výstavy Josef Hoffmann: Koloman Moser v Brtnici

Přijďte nahlédnout do unikátního Rodného domu Josefa Hoffmana a naposledy si užít výstavu věnovanou vztahu Josefa Hoffmanna k osobnosti roku 2018 - Kolomanu Moserovi.

Výstava je k vidění už pouze v sobotu 10. 11. a v neděli 11. 11. od 10.00 do 17.00 v Rodném domě Josefa Hoffmanna, náměstí Svobody 263, Brtnice.

hoffmann dopln


Více o výstavě >>> Koloman Moser, »mnohotvárný mnohotvůrce«, jak jej při jedné výstavní diskuzi v roce 1900 nazývá Ludwig Hevesi, nemůže být po umělecké stránce chápán stejně jako Josef Hoffmann. S ním jej pojí nespoutaná tvůrčí síla a fantazie, která se projevuje v tisících skic. Zatímco Hoffmann stále zůstává tektonicky přísným tvůrcem, zastupuje Koloman Moser ve všech projektech idylicky dekorativní prvek. Je uměleckým protipólem k návrhářské praxi Josefa Hoffmanna, zaměřené na architekturu a formované vzděláním u Otto Wagnera. Figurální tvorba u něj stále zůstává tématem, ilustrativní prvek je znatelný i u nejpřísnějších návrhů. Jako umělec renovace umění ve Vídni kolem roku 1900 přispěl rozhodujícím způsobem ke zprostředkování umění ve stylu secese i v užité grafice. Výstava konfrontuje návrhy obou protagonistů "Wiener Werkstätte".

Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
8/11/2018

Mapa stránek