25. 10. Vernisáž + Dětská vernisáž výstavy Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy  

JOSEF ŠÍMA: CESTA K VYSOKÉ HŘE,

která se koná 25. 10. 2018 v Místodržitelském paláci, Moravské náměstí 1a.

>>> 18.00 

Šíma web

Josef Šíma je zásadním představitelem evropského moderního malířství. Výstava v Místodržitelském paláci připomíná Šímovu uměleckou dráhu od počátků v Brně, kdy se v jeho tvorbě projevovala fascinace moderními technologiemi, až po okamžik zakořenění mezi umělci pařížské avantgardy, které se potvrdilo jeho působením v umělecké skupině Le Grand Jeu (Vysoká hra).

Umělci této skupiny se pokoušeli proniknout za hranice reálného, k čemuž používali všemožné prostředky - drogy, alkohol, spánkovou deprivaci, zatajování dechu nebo meditační techniky. Šímova tvorba zabstraktněla, vytvořil si poetiku vycházející převážně z vlastních zážitků spojených s výlety do přírody, či z hledání mytologických symbolů a kořenů lidstva. Na výstavě tak budou k vidění jeho obrazy snových krajin, parníků na Seině nebo portréty jeho přátel a rodiny. Josefa Šímu představíme také jako hlavního prostředníka mezi francouzskou a českou avantgardou.


Sledujte událost na FB.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

DĚTSKÁ VERNISÁŽ VÝSTAVY JOSEF ŠÍMA: CESTA K VYSOKÉ HŘE,

která se koná 25. 10. 2018 v Místodržitelském paláci, Moravské náměstí 1a.

>>> v 16.00 

dětský Šíma

Přijďte se seznámit s významnou osobností moderního malířství Josefem Šímou. Josef se v dětství rád procházel se svým tatínkem po lesích

a loukách. Obrazy české krajiny se mu vryly hluboko do podvědomí a celý život z nich čerpal náměty pro své obrazy. Právě na ně se půjdeme podívat a budeme v nich hledat ukryté symboly. Budeme si chatovat se samotným mistrem a v neposlední řadě zanecháme ve výstavě i malou fotografickou vzpomínku na francouzské období Josefa Šímy. Nebude chybět spousta zábavy a vernisážové občerstvení.
Sledujte událost na FB

 

Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
9/10/2018

Mapa stránek