V Jurkovičově vile se opět chystá Kloboukový den

Je to už počtvrté, co se zahrada Jurkovičovy vily zaskví záplavou dam a jejich protějšků v kloboucích a dobovém secesním oblečení.  Atmosféra v okolí vily se tak symbolicky přenese do doby před sto lety, kdy byly klobouky, slunečník a rukavičky součástí každodenní garderóby.  Ve vile se totiž opět uskuteční oblíbený Kloboukový den, který Moravská galerie v Brně společně s Kloboukovým klubem Radky Chabičovské chystá na čtvrtek 22. června 2017 v 15.30 h.

Program bude opravdu bohatý: módní přehlídky ve stylu secese se budou střídat s komentovanými prohlídkami vily a povídáním o dobročinných spolcích z období počátku 20. století. Po celé odpoledne bude program provázet živá hudba v podání manželů Procházkových, s jejich Louis Armstrong Live. Návštěvníci si opět zpříjemní jedno červnové odpoledne před začátkem prázdnin posezením v přívětivém prostředí kvetoucí zahrady a jejich komfort zajistí cenově dostupné občerstvení a nápoje. Ve vile jsou v prodeji i publikace o secesní architektuře a samotné Jurkovičově vile a drobné umělecké předměty. Vstupné na odpolední bohatý program do zahrady opět jen 90 Kč, děti do šesti let zdarma. Jen připomenutí, že za deštivého počasí se akce nekoná. Kdo přijde v klobouku, bude mít na prohlídku vily poloviční vstupné.

I tentokrát kloboukové odpoledne vyvrcholí historickým překvapením a posléze i soutěží o nejlépe stylově sladěnou dámu a o nejhezčí klobouk.

Kloboukovy den

Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
14/3/2017

Mapa stránek