Blog MG

Jan Press/Úvodem (Program Moravské galerie v Brně - jaro 2014)

1/03/2014

Odstraněním vstupného do stálých expozic ukázala Moravská galerie v Brně na konci roku 2013 novou cestu české i středoevropské muzeologii. Tento krok byl předpokladem pro vytvoření nové koncepce řízení Moravské galerie postavené na principech proměny přístupu veřejnosti ke galerii, modernizace a změny vnitřního fungování instituce a moderního ekonomického uvažování. Díky zrušení vstupného do stálých expozic se nám podařilo rozšířit návštěvnický potenciál a jejich návštěvnost vzrostla během letošního ledna oproti tomu loňskému téměř osminásobně.

V minulém roce jsme rovněž určili nové tendence směřování a práce s našimi muzejními objekty. Uměleckoprůmyslové muzeum se stále více profiluje jako místo pro užité umění, Místodržitelský palác pro OFF program a specifické projekty, Pražákův palác pro volné umění a Jurkovičova vila s Rodným domem Josefa Hoffmanna jako destinace cestovního ruchu s komponovaným výstavním i nevýstavním programem.

Naše nejen výstavní aktivity návštěvníci Moravské galerie vděčně ocenili a zdá se, že zaznamenali i postupně se měnící infrastrukturu služeb v Pražákově paláci a Místodržitelském paláci. Změn nás čeká mnoho i letos - ty nejzásadnější uvidíte na letošním Bienále Brno, ale nenechte si ujít ani naše ostatní výstavy - aktuální Někdy v sukni. Umění 90. let, akce v rámci projektu Kateřiny Šedé, Krajinou Koncernovaného designu v Jurkovičově vile či Friedrich Ohmann v Pražákově paláci. 

Jan Press, ředitel Moravské galerie v Brně

Reakce na příspěvek


*povinné položky
captcha
Prosím vyplňte součet dvou čísel z obrázku.

Pokud je pro Vás nečitelný, klikněte zde pro vygenerování nového.

Zrušit ›
Odeslat zprávu ›

Mapa stránek