Blog MG

Jan Press/Úvodem (Program Moravské galerie v Brně - zima 2013/2014)

1/12/2013

Některé věci se neustále zdokonalují a přiznejme si, že jsme na těchto změnách a novinkách tak trochu závislí. S nadějí nyní očekáváme, zda bude letošní víno lepší, než bylo loňské, jestli nás nový iPhone překvapí novým designem a udrží si svoje prvenství, o módě a dalších závislostech na novinkách se nemá cenu ani zmiňovat. Očekává však veřejnost nějakou změnu od muzea umění? Ptají se naši fanoušci netrpělivě na facebooku, jaká bude příští výstavní sezóna? A co přinese MG za novinky? Pokud to neděláte, začněte! Chodit do MG je cool. Prostřednictvím FB Vás budeme s našimi plány seznamovat. Ale teď ta hlavní zpráva!!!

Od 1. 12. 2013 Moravská galerie v Brně zrušila vstupné do všech stálých expozic a zavedla dobrovolné vstupné. Tato změna nespočívá v prostém aktu formálního odstranění vstupného, ale v cílené změně vztahu k dostupnosti umění ve městě Brně. MG se stává místem pro opakované návštěvy, místem pro dostaveníčka, kamarádská, rodinná setkání, do MG půjde

návštěvník před tím, než půjde na pivo, když prší, když je mu smutno, když má návštěvu, když, když, když… A změn bude více! Na příští rok chystáme otevřít dvě kavárny. Jednu v Místodržitelském paláci, druhou v Pražákově paláci, výrazně rozšířit a vyprofilovat muzejní obchody, i Bienále Brno bude jiné!

Jan Press, ředitel Moravské galerie v Brně

Reakce na příspěvek


*povinné položky
captcha
Prosím vyplňte součet dvou čísel z obrázku.

Pokud je pro Vás nečitelný, klikněte zde pro vygenerování nového.

Zrušit ›
Odeslat zprávu ›

Mapa stránek