Galerijní kavárny

PRAHA /4AM Fórum pro architekturu a média

Pražákův palác, Husova 18 / nádvoří

Variabilní kulturní prostor PRAHA je zaměřený na architekturu, soudobé umění, hudbu, urbanismus a aktuální kulturně-společenská témata a nabízí:

  • kabinet, knihovnu, studovnu, mediatéku
  • přednáškový prostor a medialab
  • výstavní prostor a sál pro experimentální umění a akce
  • galerijní kavárnu a bar

www.prahavbrne.cz

praha

 

BLOKK

Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14 / terasa za budovou

BLOKK znamená v norštině kvádr. Jde ale také o nový letní bar na terase Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie. Konceptem navazuje na svůj mateřský podnik SKØG Urban Hub a má i stejné architekty, barcelonské studio BLAU. Základ jeho nabídky tvoří letní míchané drinky, výběrová káva z lokální pražírny Rusty Nails Coffee Roasters nebo limonády z poctivých sirupů. To vše si můžete vychutnat pod širým nebem v centru Brna. BLOKK je otevřen denně od 14 hodin do půlnoci.
A když by náhodou počasí nepřálo, unikátní ochranu před deštěm poskytne instalace Sloní břich, která byla vyhotovena na jaře letošního roku v rámci studentského workshopu. Pod vedením Huti architektury Martin Rajniš vznikla konstrukce z náletových dřevin, která čerpá ze vzoru primitivní architektury.

www.skog.cz

Blokk

foto: Dominik Šmuhař

 

MORGAL

Místodržitelský palác, Moravské náměstí 1a / přízemí a nádvoří

Kavárna MORGAL je inspirativním místem průniku umění, lidí a myšlenek v ojedinělém městském prostoru, její snahou je oživit genia loci a navázat na historii Místodržitelského paláce v novém kontextu. Příchozí spatří vzácnou barokní fresku, jež byla odkryta při rekonstrukci a která pronajímatele inspirovala při zařizování interiéru. Exkluzivnost obnoveného prostoru je podpořena přístupem architekta a designéra Martina Hrdiny, jehož snahou bylo vytvořit interiér podporující novou tradici setkávání s uměním.

www.morgal.cz

foto: Kiva

Mapa stránek