Přihlášené práce

Rádi bychom poděkovali všem, kteří přihlásili svá díla do Mezinárodní přehlídky. Obdrželi jsme celkem 878 přihlášek od 1222 autorů z 53 zemí.

Nejvíce zastoupenými státy jsou Česká republika (106), Taiwan (99), Japonsko (86), Německo (86), Spojené státy (58), Čína (51), Polsko (36), Nizozemí (36), Švýcarsko (35) a Irán (32).

Výběrová porota posoudila především přístupy a způsoby řešení konkrétních zadání a estetickou a funkční kvalitu artefaktů, to vše též s ohledem na prostorová omezení výstavních sálů. Více o porotě a její verdikt.

Jednání poroty proběhlo ve dnech 1. a 2. února 2016 v prostorách Moravské galerie v Brně. Porota z přihlášených děl vybrala 46 prací od 68 autorů z 15 zemí.

Vybrané práce:

APART
Magdaléna Scheryová, David Kalata, Peter Sit, Denis Kozerawski, Andrej Žabkay (SK)

Abeceda pro Futuru / Alphabet for Futura Gallery
Jan Brož, Michal Landa (CZ)

Architecture Without Content
Joris Andrew Kritis (BE)

Aya Kawabata Graphic Textile
Aya Kawabata (US)

Bloomberg Businessweek magazine covers
Robert Vargas (US)

Cena Jindřicha Chalupeckého 2015
Tereza Hejmová, Petr Bosák, Robert Jansa (CZ)

Commercial Type Showcase
Wael Morcos (US)

DAE MON, visual identity for a Korean restaurant in Berlin
André Fuchs, Martin Borst (DE)

Documenting and Presenting the Works of Shinro Ohtake 2012-2015
Shin Akiyama (JP)

Edit Literature Magazine
Pia Christmann, David Voss (DE)

Four projects for Simon Denny
David James Bennewith (NL)

GSAPP Transcripts
Neil Donnelly (US)

Generations of Excellence - Monmouth University History Panel Series
Jing Zhou (US)

Gerrit Rietveld Academie Graduation Show 2015
Robin Scholz (DE), Julie Hviid Cetti (DK), Mirjam Reili (EE)

Girls Like Us, magazine
Sara Kaaman, Stina Löfgren (SE), Maria Guggenbichler (DE), Jessica Gysel (BE), Katja Mater (NL)

Golden Bee 10th Moscow International Biennale of Graphic Design
Yuri Gulitov (RU)

Gräbenbach
Wolfgang Schwärzler (DE)

Het Nieuwe Instituut, website
Luna Maurer, Jonathan Puckey, Roel Wouters (NL)

ikob, identity
Leo Carbonnet (FR)

Kanuti Gildi SAAL
Jaan Evart, Ranno Ait, Mariana Hint-Rääk, Risto Kalmre (EE)

Karolina Jurikova, vizuální identita
Ondřej Báchor, Jan Horčík (CZ)

Kunsthalle Zürich, corporate identity
Dan Solbach (CH)

KW Institute for Contemporary Art, Berlin
Quentin Walesch (DE)

La Loge
Boy Vereecken (BE)

Le Cabanon
Lauren Grusenmeyer (BE)

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2014, 2015, vizuální identita
Klára Kvízová, Pavla Nešverová (CZ)

Monday Night Lectures
Stefan Thorsteinsson (DK)

Museum Oud Amelisweerd, corporate identity
Vanessa van Dam (NL)

Občan Babka
David Babka (CZ)

The Palace of Typographic Masonry
Richard Niessen (NL)

Perverted, Actually
Eunjung Kwak (DE)

Provence
Pascal Storz (DE)

RIOT, visual identity
Jurgen Maelfeyt (BE)

Rando
Maurice Göldner (DE)

Repetition - Reproduction - Copy - Original
Stefanie Leinhos (DE)

Rivista Apparente
Anna Haas (CH)

Rosart
Katharina Köhler (DE)

SPHERES Austin Lee
Philippe Karrer (CH)

STRC Music Events, visual identity
Marek Voida (LT)

Sexed Realities - To Whom Do I Owe My Body?
Anja Kaiser (DE)

Sneaker and Beats
Steffen Hermann Knoell, Fabian Krauss (DE)

Strelka Institute, visual identity, 2012-15
Rory McGrath, Oliver Knight (GB)

Toward a Universal Mundane / Presentism
Alex DeArmond, Emmet Byrne, Eric Price (US)

Whitney Museum of American Art: New Building Materials
Hilary Greenbaum (US)

Wohnungsfrage
Matthias Goerlich (DE)

Zettelwerk - Archiv für Alltagsdrucksachen
Lisa Petersen, Sarah Fricke, Lea Sievertsen (DE)

 

Mapa stránek